Halı Yıkama Toz Alma

Halı yıkama toz alma; Halı yıkamada ikinci aşamadır. Metrekaresi belirlenen halılar, tek tek toz alma makinesinden geçirilir. Tozlarından arındırılır. Halı yıkama öncesi tozları alınan halılar uzman kadromuz tarafından tek tek incelenerek lekelerine müdahale edilir. Toz alma makinesi le halının içindeki  toz kum ve yabancı maddeler temizlenmektedir.

Halı yıkama toz alma işleminin yanında aşağıda yer alan yazımız okuyarak halı yıkama aşamaları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Halı yıkama aşamaları, Halı Nasıl Yıkanır?

HALI YIKAMA SİPARİŞİ ALMA

Halı yıkama aşamaları; Ümraniye’de yer alan halı yıkama firmamızda, siparişler telefon, internet veya tavsiye yoluyla alınır. Belirlediğiniz tarihte, belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan  alınır. Karşılığında size sipariş fişi verilir. Halı yıkama işlemi esnasında halınızın diğer halılarla karışmaması için fiş numarası halıya zımbalanır. Halılarınız fişlendikten sonra tek tek ölçülerek metrekaresine göre hesap çıkartılır.

İLK KONTROL İŞLEMİ

Halı yıkama aşamaları; Tesisimize gelen halılar temizleme işlemine geçmeden önce uygulanacak işlemlerin farklılığından dolayı türlerine göre ayrılır. Halılarınız ilk kontrol sırasında, kirlilik, leke ve hasarlı halıların kontrolüdür. Eğer halılarda çıkması mümkün olmayan lekeler veya halılarda yırtılma, patlama gibi hasarlar varsa müşterimize bildirilir onay alındıktan sonra temizleme işlemine başlanır.

TOZ ALMA ve LEKELERE MÜDAHALE

TOZ ALMA ve LEKELERE MÜDAHALE, Halı yıkamada ikinci aşamadır. Metrekaresi belirlenen halılar, tek tek toz alma makinesinden geçirilir. Tozlarından arındırılır. Halı Yıkama öncesi tozları alınan halılar uzman kadromuz tarafından tek tek incelenerek lekelerine müdahale edilir. Toz alma makinesi le halının içindeki  toz kum ve yabancı maddeler temizlenmektedir.

HALI YIKAMA, DURULAMA ve KURUTMA

*Halı yıkama işlemi özel anti bakteriyel, doğal şampuanla tam otomatik makinada yıkanır.

*Yıkama işlemini halı durulama aşaması takip eder. Durulama, su tatbik edilerek uygulanır ve halı üzerinde deterjan kalıntısı bırakılmamaya dikkat edilmelidir. Halılarınız, bol su ile köpükten arındırılır. Durulama aşamasından sonra halılar rulo halinde sıkma makinalarına alınır.

*Halı kurutma işlemi için havalandırma ve ısıtma cihazlarının kullanıldığı kurutma odalarından faydalanılır. Kurutma odalarında, ısıtıcılar tarafından verilen sıcak hava ve bu havanın devir daim yapılması sayesinde halılar üzerindeki nem buharlaşarak atılır. Halılar kuruduktan sonra bir süre de havalandırılmaları için askıda kalır. Kullanılacak askıların iz bırakmayacak yapıda olmasına ve ileride çürüme olmaması için halının nemden tamamen arındırılmasına dikkat edilmelidir. Tamamen kuruyan halılar bir süre havalandırıldıktan sonra kontrol aşamasına geçer.

SON KONTROL ve PAKETLEME – Halı yıkama aşamaları

Halılar kuruduktan sonra kontrol ünitesine alınır. Kuruyan halıların üzerinde oluşabilen toz ve tüy parçacıklarının alınması için hava alma işlemi elle veya otomatik hava alma makinelerinde yapılabilir. Bu işlem yapıldığı sırada halı yıkama sürecinde gözden kaçan lekeler kontrol edilir, lekeye rastlanılması durumunda özel leke çıkarıcı ile lekeye lokal işlem yapılır.

ÜCRETSİZ EVE SERVİS

Son kontrolden çıkan halılar parfümlenerek sarılır ve paketlenip servise hazır hale getirilir. Özel kılıflarla halının ambalajlanması, teslim sürecine kadar halının temiz kalmasını sağlar. Daha sonra, uzman ekibimiz tarafından  siz değerli müşterilerimize  telefon açılıp teslimat saati alınır ve halılar sahiplerine teslim edilmek üzere araca yüklenir. Halı ücreti nakit veya kredi kartı ile tahsil edilir.

Halı yıkama kredi kartı ile ödeme
Halı yıkama kredi kartı ile ödeme