Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar? Daima halı imalatçısının bakım talimatlarını ve uyarılarını okuyun ve bunlara uygun hareket edin. Doğal elyaflı ve/veya özellikli boyalarla boyanmış kilimler ve halılar özel işlem gerektirebilirler. Eğer yapılacak işlemden kuşkunuz varsa, tavsiye veya hizmet için Atlas Halı Yıkama Servisi’ni arayabilirsiniz.

Kahve lekesini halıdan çıkartmanın birden çok tekniği, yöntemi vardır. Bu yöntemleri en basit kahve lekesinden, inatçı kahve lekesi çıkarmaya kadar sırayla anlatacağız. En basit kahve lekesi sizin de tahmininiz üzerine şekersiz kahve lekesidir. Ve yine bilmemiz gereken ilk müdahale. Kahve halıya döküldü ivedi olarak halıyı beyaz havlu ya da havlu peçetelerle tampon yaparak fazla kahveyi halı üzerinden almalıyız. Bu işlemi havlu emebildiği kadar tekrar tekrar uygulayınız.

Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar? Beyaz bez parçasını ıslatıp sıkınız. Kovada sıvı bulaşık deterjanını köpürterek halıya tampon yapınız. Birkaç dakika bekledikten sonra nemli ılık bezle bastırmadan ovalayınız. Bu yöntemle sonuç alamadıysanız su bardağının beşte birine sirke, kalan kısmına su doldurup halıya fazla bastırmadan ovalayarak çıkarmaya çalışınız. Dikkat etmeniz gereken nokta çıksın diye sirke miktarını artırmayınız aksi takdirde sirkenin rengi halıya çıkabilir, kahve lekesinin yanında birde halınızda sirke lekesi eklemiş olursunuz.

Halı yıkama firmalarında bulunan halı cinsine ve lekeye özel leke çıkarıcılarla %95 kahve lekenin çıkartılabilmesi sağlanmaktadır. Kuruduktan sonra kahve lekesi çıkmamışsa Atlas Halı Yıkama Servisi‘nden destek alabilirsiniz.

LEKE ÇIKARMA TEKNİKLERİ