Halıdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki mum lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkar? Mumlar genellikle bir şekilde halılarımıza, kilimlerimize veya döşeme kumaşlarına damlarlar. Çünkü çoğu mumlar yanık durumdayken bir şekilde taşınmaya çalışırlar. Ayrıca bazen mum, söndürüldükten hemen sonra mum akıntısının soğuyup donması beklenmeden taşınmaktadır.

Halıdakİ Mum Lekesini Çıkarma İşlemi
  • Eğer sizin de halınıza mum damlarsa, mumu bir buz küpü veya buz torbası kullanarak dondurun. Halıdaki veya koltuk benzeri döşemelik kumaşlar üzerindeki mumu dondurmak için tasarlanmış bir ticari ürün de kullanabilirsiniz.
  • Mum donduktan sonra, plastik bir kart veya küt ağızlı temiz bir bıçak kullanarak mum lekesini parçalayın.
  • Daha sonra hemen mum parçalarını alın veya elektrikli süpürgeyle temizleyin. Eğer uzun süre beklerseniz mum parçaları yumuşayacak ve tekrar soğutmanız gerekecektir.

Bu işlemde mum lekesinin çıkma olasılığı %99 dur. Halı yıkama firmasına vermeden de evde kendiniz çıkartabilirsiniz. Halı üzerinde mum lekesi kalırsa Atlas Halı Yıkama Servisi’nden destek alabilirsiniz.

LEKE ÇIKARMADA YANLIŞ BİLGİLER!

İnternet sitelerinde yazan ve kimin hangi firmanın yazdığı dahi belli olmayan tuz, mısır nişastası, kolonya, çamaşır sodası, şampuan köpüğü, sirke, gliserin gibi malzemeleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Leke çıkarmada bu malzemeler kullanılsa da hangi halıda, hangi ölçüde kullanılacağını bilemeyeceğinizden halıya zarar verme olasılığınız artmaktadır. Piyasada bulunan genel leke çıkarıcılar veya lekeye özel leke çıkartıcılara itibar etmeyiniz bunlarda hangi halıya ne kadar kullanılacağını bilemeyeceğinizden halıya zarar verebilirsiniz. Aynı yöntemle bir halıdan leke çıkabiliyorken, aynı yöntemle başka bir halıya zarar verebilirsiniz. Bizim burada belirttiğimiz yöntemler tamamıyla tavsiye niteliğinde olup bütün sorumluluğu size aittir. Bunun yanında belirtmek isteriz ki bu yöntemlerin hiç biri yün halılara uygulanmaz.

Leke çıkarma yöntemleri hakkında detaylı bilgi için 0 216 632 03 40 / 0 216 632 03 41 / 0 544 353 41 18 nolu telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

LEKE ÇIKARMA TEKNİKLERİ

One thought on “Halıdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkar?”

Comments are closed.