Leke çıkarma teknikleri

HALIDAN LEKE ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Leke Çıkarma Teknikleri! HALI YIKAMA İŞLEMİ İLE BÜTÜN LEKELER ÇIKARILABİLİR Mİ?

Leke Çıkarma Teknikleri; halı üzerindeki genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan yabancı bir maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından “emilmiş” ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir. Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdahaleyle artırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkansız olabilir. Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.

HALIDA RENGİ AÇILMIŞ VEYA SOLMUŞ NOKTALAR VAR; BUNLARIN GİDERİLMESİ MÜMKÜN MÜ?

Halı yıkama işleminin bu tarz problemler üzerinde çok sınırlı bir etkisi vardır. Eğer halınızda rengi açılmış noktalar veya kısımlar varsa, halı ipliğinin tipine bağlı olarak noktasal olarak boyanabilirler.

HALIDAN HANGİ LEKELER ÇIKARILABİLİR?

Kalıcı leke niteliğinde olmayan ve halı için kötü bir görüntü oluşturan birçok şey çıkarılabilmektedir. Ne var ki, kalıcı lekelenmenin söz konusu olduğu durumlar da vardır.

Halıdaki lekeler çıkarılırken:

Mürekkep Lekesi Nasıl ÇıkarMum Lekesi Nasıl ÇıkarPas Lekesi Nasıl ÇıkarOje Lekesi Nasıl ÇıkarKalem Lekesi Nasıl ÇıkarTükenmez Kalem Lekesi Nasıl ÇıkarKüf Lekesi Nasıl ÇıkarKan Lekesi Nasıl ÇıkarSakız Lekesi Nasıl ÇıkarBoya Lekesi Nasıl ÇıkarÇay Lekesi Nasıl ÇıkarKahve Lekesi Nasıl ÇıkarŞarap Lekesi Nasıl ÇıkarYağ Lekesi Nasıl ÇıkarUhu Lekesi Nasıl ÇıkarYapıştırıcı Lekesi Nasıl ÇıkarJapon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

başlıklı aşağıda bulunan bilgilerden faydalanabilirsiniz. Halıdan leke çıkarma ve halıdaki leke nasıl çıkar konularıyla ilgili Atlas Halı Yıkama Servisi hizmetinizdedir.

LEKE ÇIKARMADA YANLIŞ BİLGİLER!

İnternet sitelerinde yazan ve kimin hangi firmanın yazdığı dahi belli olmayan tuz, mısır nişastası, kolonya, çamaşır sodası, şampuan köpüğü, sirke, gliserin gibi malzemeleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Leke çıkarmada bu malzemeler kullanılsa da hangi halıda, hangi ölçüde kullanılacağını bilemeyeceğinizden halıya zarar verme olasılığınız artmaktadır. Piyasada bulunan genel leke çıkarıcılar veya lekeye özel leke çıkartıcılara itibar etmeyiniz bunlarda hangi halıya ne kadar kullanılacağını bilemeyeceğinizden halıya zarar verebilirsiniz. Aynı yöntemle bir halıdan leke çıkabiliyorken, aynı yöntemle başka bir halıya zarar verebilirsiniz. Bizim burada belirttiğimiz yöntemler tamamıyla tavsiye niteliğinde olup bütün sorumluluğu size aittir. Bunun yanında belirtmek isteriz ki bu yöntemlerin hiç biri yün halılara uygulanmaz.

Leke çıkarma yöntemleri hakkında detaylı bilgi için 0 216 632 03 40 / 0 216 632 03 41 / 0 544 353 41 18 nolu telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

LEKE ÇIKARMA TEKNİKLERİ